• admin

מרפסות, שיפוצים, ומה שבניהם

תכנון שיפוץ מרפסת הינו מהמשימות שרוב הלקוחות שאנו נתקלים בהם משאירים לסוף תהליך התכנון והשרטוט מתוך הבנה שהמרפסת היא "לוקסוס" ואת מירב מאמצי התכנון כדאי להשקיע דווקא בתכנון חדרי הבית או הסלון. זו טעות.


מהי החשיבות האסטרטגית העיקרית של המרפסת?


חשוב להבין כי למעשה המרפסת היא "הריאה של הבית"

ברוב המקרים המרפסת מחוברת לבית באופן שמהווה את הדרך האפקטיבית ביותר ליצור מעבר אוויר מהבית לבחוץ וכמובן להפך. הבעיה מתחילה כאשר תכנון המרפסת שלכם הגיע כ'אגב' לבית. במקרים שכאלה פעמים רבות תיתקלו במציאות שבה המיקום, כיווני זרימת הרוח, כיווני נוף (אם יש) אינם כאלה שמאפשרים זרימת אוויר חופשיה בבית בימים של מזג אוויר טוב או סתם כאשר מעוניינים לאוורר בעקבות פיגוע בישולי וכדומה

זוהי דוגמא קלאסית שממחישה את החשיבות שבהבנת תהליכי תכנון בנייה או שיפוץ והבנת צרכי הלקוח בקצה.


סוגי מרפסות והיתרונות הגלומים בהם


יש לציין כי מעבר לאיכות החיים שמשתפרת ללא ספק גם ערך דירה עולה בצורה ניכרת ביחס להוצאת שיפוץ אחרת בבית מבחינה אחוזית בגידול הריווח שהוא בין 5%-15% שהם בעצם הטווח שמפריד בין שיפוץ שלוקח את המרפסת "בדרך אגב" לבין שיפוץ ששם את המרפסת במרכז.


פתיחת מרפסת בקומה גבוהה בצורה של התקנת מרפסת תלויה היא לעיתים משמעותית אף יותר ויכולה להביס אף את טווח האחוזים שציינו לעיל כמובן בכפוף למיקום הדירה (פסקה זו מתייחסת בעיקר לאיזורים החמים בתל אביב)

מרפסת תלויה פתיחת מרפסת קומה גבוהה
פתיחת מרפסת בקומה גבוהה

זה המקום לציין שמרפסת לעיתים קרובות משמשת כמילה נרדפת לגינה או חצר על ידי הלקוח וכמובן ששם האפשריות הינן בלתי מוגבלות ורמות הפאר אליהם ניתן להגיע באמת חסרות מעצורים.
לאחר שהבנו כי שיפוץ מרפסת הינו עסק משתלם כלכלית ופרקטית נשאר לנו להבין דבר אחד


איך מוצאים בניית מרפסת לפועל?


הוכחת אפשרות: גשו לרשות העירונית במקום מגורכם ובדקו האם היא מאפשרת הוספת מרפסות. המקום לומר גם כי באופן כללי הרשויות מעודדות פתיחת והרחבת בתים ומרפסות כשהאינטרס - ארנונה.


התנגדויות: השלב השני הוא בדיקת הנכונות השכנים ובמקרה הצורך ריכוך וביטול התנגדויות ע"י הסבר פשוט שזהו מהלך שכולם מרוויחים ממנו . חשוב שתדעו כי במקרה של התנגדות דייר לרוב אתם עדיין תוכלו לבצע את העבודה היא כי הוא לא יחוייב להשתתף איתכם בתשלום כאשר אתם בעצם בונים לו (בסוגי עבודות מסוימות) למעשה באופן עקיף גם הכנה למרפסת בבית שלו


תכנון: באפשרותכם לקבל יעוץ מאיתנו או מהאדריכליות שלנו בדפים הבאים: יעוץ מבעל מקצוע יעוץ מאדריכלית באופן כללי הנתונים שצריך להתחשב בהם בעיקר הוא: גודל השטח, המיקומים האופציונלים, כיוון זריחת השמש, החדרים המושפעים מן המרפסת (בצורה של גישה פיזית ומעבר אויר), גובה המרפסת, גובה חלונות ומרפסות השכנים (אם יש) וכיוונם, נוף אם יש והכיוון האידיאלי שלו.


המטרות: מקסימום מקום, חלל בגודל אופטימלי לצרכי העיצוב שלכם, כיוון שמקבל רוח במידה האידיאלית, מיקום שמקבל שמש בשעות הנוחות לכם בעיקר בקיץ, מיקום גובה וזווית שנותנים לכם פרטיות מצד אחד וגישה וזרימה עם הנוף או הרחוב מצד שני


דרך ההשגה: דף ועט! (או אייפד?) ולהתחיל לשרטט / שפשוט תגשו לייעוץ אצל בעלי מקצוע מומחים.רוצים שנוביל את הפרוייקט עבורכם?

התקשרו עכשיו! 0502267897


המידע נכתב כשירות לציבור ע"י

N&A בנייה ושיפוצים לישראל100 צפיות0 תגובות