• admin

ריצוף חוץ

ריצוף חוץ כשמו כן הוא - ריצוף בחלקים החיצוניים של הבית או הבניין.

בשונה מריצוף קלאסי שנוכחותו נצפית לרוב בתוך מקומות סגורים, ריצוף חוץ כמו גם חיפוי קירות חוץ נבנה במטרה להתמודד עם פגעי הזמן ומזג האוויר שהם מנת חלקו של ״הבחוץ״.

בין אם מדובר במים רבים, שמש יוקדת או דווקא תנועת אנשים סואנת המאתגרת את פני השטח, ריצוף חוץ איכותי שהותקן כהלכה ישרת אתכם נאמנה וילווה אתכם לאורך שנים רבות עם מראה יפייפיה ואלגנטי.

במאמר זה נסקור סוגי ריצוף חוץ שונים, מחיריהם ויתרונותיהם היחסיים.אבנים משתלבות - ריצוף חוץ אבן


אבנים משתלבות הם בחירה פופולארית מאד וניתן להיתקל בהם בכל עיר כמעט ובכל פרויקט ״מדרחוב״ כגון מדרחוב ירושלים או מדרחוב תל אביב. אבנים משתלבות הם פתרון ריצוף חוץ זול ויעיל המספק תמורה מלאה לכסף.

על פ רוב האבנים המשתלבות עשויות מאגרגטים (המכונה חצץ) ומלט יחדיו ומגיע בשלל צורות וטקסטורות מעניינות.

הסיבה לכך שהוא כל כך פופולארי ושהוא מאומץ ברצון על ידי גופים ממשלתיים גדולים נובע מכמה סיבות והעיקריות שבהן: המגוון הרב של האבנים המשתלבות, מחירים האטרקטיביים, עמידותם לאורך זמן, וכמובן, היכולת להחליף אבנים ולהוסיף אבנים בצורה פשוטה ללא ״טלאים״ - דבר שניתן לראות לא פעם בתיקון כבישי אספלט...

בנוסף כל כל היתרונות האלה חשוב להוסיף כי מחיר אבנים משתלבות נחשב נוח - דבר אשר מקנה לפתרון ריצוף החוץ הזה התעניינות רבה.

מצד שני חשוב לציין כמה חסרונות של אבנים משתלבות:

מידי פעם עלולים לצוץ צמחים מבין האבנים

אם האבנים הותקנו על ידי חאפרים האבנים עלולות לשקוע ולפגום במישוריות המשטח עליו הותקנו.

מחיר אבנים משתלבות - עד כ 200 ש"ח למטרבטון מוחלק - ריצוף חוץ דמוי בטון


על מנת לבצע עבודת בטון מוחלק מיישרים את המשטח המיועד ומיישמים בו שומשום, לאחר מכן מהדקים את השומשום את הקרקע ומיד מתחילים את יציקת הבטון במקום המיועד עד לגובה הרצוי

השלב הבא ייבוש הבטון, פיזור חומר מקשר וכמו כן צבע רצוי שיכול להקנות לבטון המוחלק מראה של ריצוף חוץ דמוי עץ וכמובן החלקת הבטון בעזרת מכשור מתאים. על מנת למנוע חריצים וחלחול נוזלים אל מתחת לפני הקרקע יש לבצע חירות ויישום סילר המעניק לבטון עמידות בפני רטיבות.

רבים מחכנים את הבטון המוחלק כריצוף חוץ דמוי בטון אך למעשה מדובר בבטון לכל דבר ועניין!

יתרונות הבטון הם רבים אך בואו נעמוד גם על כמה מחסרונותיו:

הבטון המחולק דורש תחזוקה ויישום סילר אחת לכמה שנים בכדי לשמור על נראות הבטון ועמידותו

תיקונים לאחר מעשה לרוב יראו כ״טלאים״ ביחס לבטון המקורי

יתרונות הבטון המוחלק:

מראה תעשייתי ומודרני שמעניק אווירת "הייטק" לכל חלל.

חומר אגרסיבי ועמיד מאד מפגיעות


בטון מוחלק - עד כ 260 ש"ח למטר
ריצוף חוץ אבן - ריצוף חוץ אבן טבעית


ריצוף חוץ באבן טבעית כשמו כן הוא - ביצע עבודת ריצוף חוץ בעזרת אבן קלאסית. זוהי דרך ריצוף וותיקה ומוכרת והתמחור שלה הוא בהתאם לסוג האבן אותה אתם רוצים לשלב.בטון מוטבע - ריצוף חוץ מודרני


תהליך יישום הבטון המוטבע די דומה לתהליך יישום בטון מוחלק אם כי בבטון מוטבע ממתינים עד למצב בו הבטון יבש כמעט לחלוטין ואז מפזרים על גבי שכבתו העליונה חומר שחיקה המכיל פיגמנטי-צבע התואמים לבחירת הלקוח. לאחר שאנו מחליקים את החומר הנ"ל על פי דוגמאות מתוכננות מראש כגון מראה המדמה עץ וכו... על כל פנים לאחר מכן אנו פורסים את פני השטח לחתיכות סימטריות וזאת על מנת להעניק מראה מהוקצע ולהגן על המשטח החדש מפגעים שנובעים משינויי אקלים הגורמים לבטון להתרחב/להתכווץ ולהיסדק כתוצאה מכך.

סוף ביצוע הבטון המוטבע מוכתר בהצלחה לאחר יישום שכבת סילר שכמו בדוגמאות הקודמות - מיועדת להגן על פני השטח מרטיבות וחלחול אל מתחת לפני השטח


בטון מוטבע - עד כ 260 ש"ח למטר


אריחים - ריצוף חוץ קרמיקה


פתרון של יישום ריצוף חוץ באמצעות אריחים הינו פתרון מקובל ונפוץ ביותר בשיפוץ מרפסות עקב מספר יתרונות ההופכים את אריחי החוץ לסוגיהם (כגון ריצוף חוץ גרניט פורצלן) לאטרקטיביים ביותר. אך לפני שניסע ביתרונות ובחסרונות של האריחים נסקור בציפוי לה את שיטת היישום הנפוצה לאריחים אלו:

מיישרים את פני השטח, מבצעים החלקה ומשתמשים בחומר שישמש כחומר ההדבקה של האריחים את הקרקע. כל אריחים ימרח בנפרד בחומר ומודבק אל הקרקע בעזרת מכות קורנס מדוייקות על פני השטח שלו ומדידה בעזרת פלסים על מנת לוודא של האריחים נמצאים בזווית אחידה ויעילה.

היתרון הבולט של שיטה זו הוא המגוון העצום שיש לשוק האריחים להציע! אין גבול לדימיון ולעיצובים שניתן למצוא כאשר אנו מגיעים לתחומם האריחים נוסף על כך יש לקחת בחשבון שהאריחים דורשים 0 תחזוקה! וכמו האבנים המשתלבות יש אפשרות להוריד או להוסיף חתיכות מהקיצוץ בצורה אלגנטית מבלי לייצר טלאים וחוסר נעימות אסתטית.

וכעת, חסרונות:

אריחי גרניט וגרניט פורצלן ידועים בכך שהם פחות אגרסיביים ויודעים להתמודד בצורה פחותה מול משקלים כבדים ומהלומות שונות.

כמו כל במקרים בהם נרצה ליישם את האריחים על גבי שכבת בטון במקום שכבת המלט או החומר המדביק החלופי הדבר עלול לייקר לנו את כל העניין.

אריחים - עד כ 260 ש"ח למטרדקים - ריצוף חוץ דמוי פרקט


פעמים רבות בוחר הצרכן הישראלי ביישום ריצוף חוץ כפרי באמצעות דקים. המגוון הרחב ונראות הבוטיק של העץ הופכים את הדק לסוגיו לבחירה אסתטית ומועדפת על מעצבי פנים ומעצבי חוץ מכל העולם ובמיוחד בישראל הידועה בתרבות עיצובית ייחודית המחבבת עיצובים מודרניים עם קריצה אל העבר. גישה זו באה לידי ביטוי על ידי שימוש בחומרי בנייה מתקדמים המצליחים לשלב לתוכם נגיעות נוסטלגיות כדוגמת ריצוף עץ מהגוני המשרה שלווה ורוגע.

איך מיישמים דק בחוץ?

יישום הדק מתבצע על גבי אדמה אליה יוחדרו קורות עץ משוחים בזפת או על גבי תשתית בטון מוחלק

דלק כמה סוגי התקנות: התקנה רגילה או התקנה סמוייה בה הברגים מוסווים מוסתרים מהעין.

למה לבחור בדקים לריצוף חוץ: המגוון הרב של סוגי הדקים כמו כן המראה הטבעי שמשתלב באופן מקסימלי עם סביבות הבית החיצוניות

למה לא לבחור בדקים לריצוף חוץ:

הדק הינו יקר יחסית וככל שמדובר בריצוף חוץ יש לצבוע אותו וכמו כן לרסס אותו כאמצעי הגנה מטרמיטים וממזיקים למינהם אחת לתקופה. כמובן שישנה אופציה להשתמש בדקים מתקדמים (אך סינטטים) המשולבים עם פולימר אלא שלבחירה זו השלכה מבחינה אסתטית כי הרי ככל הכל לא מדובר בעץ ״אורגינל״.


דקים - עד כ 410 ש"ח למטר

גרנוליט


לגרנוליט אמנם יש מראה יחודי ומעניין של המוני בנים קטנות המשולבות בחן אך למעשה בדובר בבטון מוחלק שפשוט לקראת הייבוש שלו עברו עליו עם מטאטא בעל סיבי פלדה שבעצם חשף כלפי חוץ את המוני אבני האגרגרט שנמצאו שם. נהוג לפרוס את הגרנוליט למשטחים שונים וזאת על מנת להעניק לה מראה יחודי ועיצובים מעניינים.

על פי רוב שכבת גרנוליט סטנדרטית ביציקה בגובה של כ3 סנטימטר

יתרונות הגרנוליט:

אינו מחליק (ולכן אידיאלי לשימוש חוץ), עמיד מאד ואינו דורש תחזוקה, מבוצע במהירות, עיצובים רבים

חסרונות הגרנוליט:

לא מתאים מאד כאשר מדובר בבתים פרטיים ולכן חביב בעיקר על עיריות ומוסדות

כאשר מתקנים נוצרים ״טלאים״

גרנוליט - עד כ 260 ש"ח למטר

משטחי גומי


לאחרונה נכנס לשוק מוצר ריצוף חדש מגומי שמחירו אמנם מעט יקר (מעל 300 שח למטר) אך ההתקנה שלו מאד פשוטה ואינה דורשת שום פרוצדורה מורכבת וכמו כן משטחי הגומי מתנקים בקלות - דבר שהופך אותם ללהיט בחצרות בהם מבלים ילדים כמו למשל גנים וכ׳ו

אך מצד שני יש לציין כי משטחים אלו אינם יפים במיוחד והם חסרי היחוד והיוקרה המתלווים לפתרונות האחרים.

משטחי גומי - עד כ 360 ש"ח למטרריצוף חוץ מחירים


מחירי ריצוף החוץ משתנים בהתאם לכל קבלן ולכל חברת שיפוצים ולספקים שלו. שימו לב שמתחת כל פסקה העוסקת בפתרון ריצוף חוץ במאמר מצורף הערכה ממוצעת לתקרת העלות הממוצעת - שימו לב כי עלות זו הינה משוערת בלבד ותלויה בגורמים נוספים כגון ספקים ותמחור העבודה של הקבלן שיפוצים.


אנו מקווים שהפקתם ערך מן המאמר שלהו ומזמינים אתכם לקרוא מאמרים וסקירות נוספת באתר


איטום גגות

שיפוצים בירושלים


תהנו!
פוסטים אחרונים

הצג הכול
arrow&v

קבלן בנייה ב

לקבלת הצעת מחיר או שיחת יעוץ

- YGG -

Digital sulotions