• admin

קבלן גמר

מה זה קבלן גמר?


קבלן גמר הינו הקבלן האחראי על השלב האחרון (ויהיו שיגידו המכריע) של כל תהליך הבנייה.

למעשה, עבודת בנייה ראשונית - למשל עבודת שלד, גם אם היא ברמה גבוה, לכשעצמה, היא אינה מספיקה. בשורה התחתונה קבלן הגמר הוא זה שיקבע כיצד הפרויקט שלכם יראה - לטוב ולמוטב.


מדוע?


משום שקבלן עבודת גמר מבצע את העבודה שהעין שלנו רואה. קבלן גמר אינו מתעסק בתשתיות המבנה, בשלד, באיטום המרכזי של הבניין ובהולכת מערכות החשמל והמים אל המבנה אלא בעבודות הקצה, הגלויות והחשופות לעין. נפשט זאת כך: אם הולכת תשתיות המים והחשמל אל הבניין יעשו על ידי קבלן השלד אזי הולכת תשתיות החשמל והמים בתוך הבניין ופיצולם אל החדרים או הקומפלקסים הרלוונטים יבוצעו על ידי קבלני הגמר שלכם.בין העבודות שאפשר למצוא בתחום אחריותו של קבלן הגמר ניתן למנות את עבודות הריצוף, חיפויי תקרה, קירות גבס, התקנת מערכות בית חכם, מערכות מיזוג, חלונות, דלתות, מטבחים מעוצבים סלונים מעוצבים ועוד.


כלומר


גם אם הקבלן בנייה שלכם עשה עבודה מעולה בכל הנוגע לשלד יכול לבוא קבלן הגמר ולקבוע לבית או לפרויקט שלכם חזות שאינה אסתטית / פרקטית וכ'ו.


איך נבחר קבלן גמר מומלץ ?


בחירה של קבלן גמר טוב הינה הכרחית לביצוע עבודה ברמה גבוהה. כיום, הודות לטכנולוגיה המתקדמת שנמצאת ברשותנו ניתן לסרוק את האינטרנט ולקבל גישה אל קבלנים מומלצים שישמחו לבצע עבורכם את עבודת השיפוץ.


טיפים לבחירת קבלן שיפוצים מומלץ


וודאו כי מדובר בקבלן בעל וותק של לפחות 6 שנים

וודאו כי הקבלן שלכם ביצע עבודות כמו אלו שאתם מעוניינים בהם בעבר ויש לו הידע הטכני הדרש בעבורכם

וודאו כי לקבלן השיפוצים שלכם המלצות חיוביות מלקוחות עבר (ניתן לבקש או לעיין כאן: המלצה על שיפוצניק)


לרוב ייתכן כי המחיר שתקבלו מקבלן מומלץ יהיה יקר יותר מהמחיר הסטנדרטי בשוק. לעיתים יש בכך ממש בעיה הגורמת לכך שלא נבחר לעבוד עם הקבלן ולעיתים נחליט להתפשר, לשלם יותר וליהנות מן היתרונות הגלומים בעבודה עם קבלן ששמו הולך לפניו


הכלל הוא:

ככל שהעבודה מסובכת יותר, בעלת משמעות קריטית יותר (למשל איטום גגות בקומפלקסים של אולמות שרתים), ונראית יותר (למשל ממוקמת בחזית הבית) כך חשוב יותר לעבוד עם קבלן איכותי במידה ואנו יכולים לספוג את העלות הנלווית למחיר קבלן גמר קלאסי כיוון שיש לשמו הטוב של הקבלן משמעות רבה.


למשל:

קבלן מומלץ יענה לכל בעיה שתעורר בהמשך מבלי להתווכח וכל זאת בכדי לא לפגוע בשמו הטוב

קבלן מומלץ ייתן אקסטרה עבודה בשביל

א. להצדיק את התוספת במחיר (במידה ויש)

ב. להצדיק את השם שלו

ג. להרוויח עוד המלצה מלקוחחוזה עם קבלן גמר -

על מה חשוב לשים דגש?


(שימו לב כי ניתן להוריד חוזים מכונים מראש לעבודה עם קבלן מכאן: חוזה עם קבלן שיפוצים)


אחריות! - חובה לברר עם הקבלן מה סוג האחריות שהוא מספקת ומה היא כוללת

תו תקן! - יש לדרוש מהקבלן לעבוד אך ורק עם חומרים בעלי תו תקן (ועדיף ישראלי)

לו"ז - חשוב לסכם עם הקבלן מראש על לוז מוגדר, להתחשב בנסיבות שאינן בשליטתנו (כמו למשל, מחלה, סגר {בתקופת הקורונה}) ולהגביל את הלוז בטווח תאריכים מסוים שחריגה מהם תצריך פיצוי


לאחרונה שמענו על קבלן גמר במרכז, שבא, שובר כמה קירות (מתחיל את העבודה) ואז אחרי שכבר אנו "כבולים" אליו הוא מתחיל לשחק איתנו בחתול ועכבר ומורח את העבודה עד שיוצאת לנו הנשמה.


כדאי להימנע מזה!!!


גם אם דרוש קבלן גמר בדחיפות , אל תתפשרו ועשו את הבירורים שלכם!


יש לכם טיפים נוספים? כתבו בתגובות או בפורום בנייה שלנו


כתבות מומלצות נוספות בעבורך:


חימום תת רצפתי


טיח


קבלן שיפוצים בירושלים
פוסטים אחרונים

הצג הכול