• admin

כל מה שצריך לדעת על טיח

עודכן ב: 29 ספט 2020


טיח שנמרח באופן מקצועי

בכתבה זו נבחן את סוגי הטיח, דרכי השימוש, המאפיינים היחודים בכל סוגי עבודות הטיח ועוד.

הטיח למעשה משמש ככיסוי חיצוני על בתים ובניינים. על קירות, משקופים, תקרות ועוד. בשונה מבעבר, הטיח המודרני הוא טיח מורכב שעשוי מתערובת חומרים המשתנה בין סוג לסוג, בגדול היא עשויה משתי סוגי חומרים בסיסיים: חומר מליטה (סיד גבס או צמנט) שמשמש "דבק", ואגרגרט (חול/חצץ) שהוא בעצם מעניק את הנפח והחוזקה. הטיח הוא לגמרי חומר הגמר הבלתי מעורער של עולם הבנייה מאז ומעולם ומשמש למגוון מטרות כולל גם איטום ובידוד (סוגי טיח ספציפיים). הטיח יודע לשמש כבסיס לשכבות של צבע בבניין ובסוגי טיח מסוימים (ככגון טיח שפריץ טיח אמריקאי ועוד) גם כחומר גמר סופי.

בגדול הטיח מתחלק לשתי סוגים עיקריים טיח למטרות פנים: שכבות טיח (לפחות 2-3 שכבות) שמטרתם להקנות מראה חלק ורציף טיח למטרות חוץ: מכסה את החלק החיצוני של הבניין, מטרתו להגן על המבנה מכל פגעי מזג אוויר כגון סופות, מכות חום, שמש, מים ועוד. ניתן להקנות לו תכונות של בידוד תרמי ואקוסטי ע"י שימוש בסוג טיח מתאים לכל שכבה ובטכניקת טיוח מתקדמת של איש מקצוע. בטיח חוץ נהוג לתת 3 שכבות (כמובן שהכל ביחס לפרויקט), כאשר השכבה הראשונה נועדה לאטום לחלוטין את הבניין (שכבת הרבצה - מומלץ להשתמש בטיח צמנט 3-5 מ"מ), השכבה שניה נועדה בכדי ליישר את כל העבודה לקראת השכבה השלישית, ולאחר מכן השכבה השלישית הלא היא שכבת הגמר היא זו שקובעת את מראה הטיח הסופי ישנן כמה שיטות מרכזיות בתחום נרכז את חלקן:


עבודת טיח לדוגמא

טיח התזה צבוע - טיח דליל יחסית שמוזרק ממכשור התזה יחד עם צבע אקרילי שמשפר את האטימות ומעניק גוון לקיר החוץ של הבית/מבנה טיח פלסטי - טיח רגיל אך לשכבתו השנייה מוסיפים צמר סלעים ומקנים למבנה בידוד אקוסטי טיח שליכט - נקרא גם טיח מושלך - זהו הטיח המסורתי הנזרק מכף ומורכב מצמנט וגם מאגרגט טיח תרמי - שיח רגיל מעורבב עם כדורי קלקר - לבידוד טיח חוץ -מורכב מחול דק סיד וצמנט (קלאסי) טיח גרנולית - האהוב עלינו - עמידות גבוהה במיוחד - שכבה ראשונה מלט צמנט וסיד , שכבה שנייה (החשופה יותר) מלט צמנט ואגרגטים (אנחנו מעדיפים אגרגטים מסוג חלוקי נחל) טיח שחזורי - משמש בעיקר במבנים עתיקים הדורשים שימוש בחומרים עדינים כגון סיד כבוי / סיד הידראולי ותערובות מדורגות של אגרגטים.

אנו ממליצים תמיד לקנות את החומרים -המתאימים- ביותר לפרויקט (לא בהכרח היקרים) ובעיקר לא להתפשר על בעלי המקצוע! פנו עוד היום אל קבלן מומלץ או לחילופין אל קבלן שיפוצים בירושליםלסיכום


אתם מוזמנים להרים לנו צלצול או להשאיר את פרטיכם למטה ואנו נחזור אליכם עם הצעות מחיר מעניינות ורמת ביצוע יוצאת מגדר הרגיל!


כתבות נוספות שייתכן ויעניינו אותך:


צביעת דירה (מדריך מיוחד - עשה זאת בעצמך)

שיפוצניק בראשון לציון

שיפוצניק בפתח תקווה

שיפוצים בבני ברק


המידע סופק כשירות לציבור ע"י

N&A

בנייה . תשתיות . כל סוגי השיפוצים

294 צפיות0 תגובות
arrow&v

קבלן בנייה ב

לקבלת הצעת מחיר או שיחת יעוץ

- YGG -

Digital sulotions